Wyślij e-mail

Zadzwoń

15 października 2023

Jaki wybrać sposób łączenia taśmy transportującej ?

 Istnieją dwie główne metody łączenia taśm transportowych PCV i PU. Jest to ZGRZEW NA GORĄCO (zdjęcie nr 1) oraz POŁĄCZENIE MECHANICZNE (zdjęcie nr 2) na tak zwaną spinkę.

 

 Najlepsza z naszego doświadczenia metoda , to połączenie zgrzewane. Zaletami takiej metody jest przede wszystkim cicha praca przenośnika lub maszyny oraz jednolitość taśmy i wykluczenie awarii do minimum.

 Czy to oznacza , że sposób łączenia mechaniczny jest złym wyborem ?

 Oczywiście , że nie. W przypadku transporterów , które lata świetności mają już za sobą , ale w dalszym ciągu są eksploatowane w ciężkich warunkach i dalej bardzo dobrze sobie radzą , często to jedyna rozsądna metoda. Rozkręcenie takiego taśmociągu żeby zdjąć i założyć nową taśmę , może graniczyć wręcz z cudem. Nie mówiąc już o sytuacjach , gdzie trudno dostępne miejsca też wykluczają montaż jednolitej taśmy.

 I tutaj z pomocą przychodzi nam połączenie mechaniczne. W przypadku takiego połączenia zaletą jest na pewno bardzo szybki montaż. Ta tak zwana spinka w standardzie jest ze stali ocynkowanej , więc nie ma mowy o jej rdzewieniu. Niewiele droższą opcją jest wykonanie ze stali nierdzewnej stosowaną głównie w przypadku taśm do produktów spożywczych. Wadą takiego połączenia może być ten moment , gdy metalowe łączenie styka się w czasie pracy ze stalową konstrukcją przenośnika i niesie się tym samym delikatny hałas w przestrzeń. Jeżeli urządzenie wykorzystywane jest na powietrzu , to troszkę zmienia postać rzeczy. Jednym to przeszkadza , innym nie , a niektórzy są na takie rozwiązanie po prostu „skazani”.

 Podsumowując. Jeśli istnieje możliwość założenia taśmy zgrzanej na gorąco , jednolitej , to sugerujemy wybrać taką metodę. A jeżeli takie rozwiązanie nie wchodzi w rachubę , to połączenie mechaniczne będzie dobrym i zarazem najlepszym wyjściem z sytuacji.

 

Najlepszych wyborów 😉

Team ROSZAK Maszyny

 

 

MENU

biuro@roszakmaszyny.com 

+48 785 666 161

Sprawdź naszą usługę transportu!

Zapraszamy 

do naszego sklepu internetowego!

Z NAMI PAKUJESZ SIĘ W DOBRY BIZNES!

ROSZAK MASZYNY

Zberki 15/1

63-014 Murzynowo Kościelne

NIP: 786-15-62-387

 

 

 

 

 

 

Godziny otwarcia:

Pn-Pt  8ºº-16ºº

Wszystkie prawa zastrzeżone © Creative Agency

Stronę stworzono wykorzystując kreator stron www WebWave

 

Polityka prywatości www.roszakmaszyny.com