Wyślij e-mail

Zadzwoń

20 sierpnia 2023

Jak wydłużyć żywotność taśmy transportującej ?

Ostatnio zadzwonił do nas klient w sprawie taśmy transportującej. Po krótkiej rozmowie ustaliliśmy jaki jest jego największy problem i … dowiedzieliśmy się dość istotnej rzeczy.

Przeczytaj proszę tą krótką historię, bo może zaoszczędzi również Tobie niemały budżet firmowy lub domowy.

Otóż klient kupował wcześniej taśmy u różnych dostawców. W zależności od ceny i czasu realizacji. Wiadomo jak to jest. I nic by nas nie zdziwiło do tego momentu, kiedy klient zaczął odpowiadać na kolejne zadawane pytania. Między innymi dowiedzieliśmy się, jak często kupuje on taśmy do swojego transportera. Był to zdecydowanie zbyt krótki okres. Zaczęliśmy drążyć temat jeszcze głębiej. Okazało się, że główną przyczyną częstej wymiany taśmy było jej uszkodzenie na krawędziach. Dochodziło do tego przez to, że taśma „pływała” za bardzo na bębnach, przez co najeżdżała na konstrukcję przenośnika. Nie zawsze w czasie pracy transportera był ktoś w stanie to sprawdzać i kontrolować.

Jednym z rozwiązań w tej sytuacji jest zastosowanie taśmy z klinem od wewnątrz i takie też rozwiązanie podsunęliśmy naszemu rozmówcy przez telefon. I wiesz co ? Zaniemówił przez kilka sekund. Okazało się, że nikt temu Panu nie podsunął wcześniej takiego rozwiązania.

Nieskromnie napiszę, że na szczęście trafił na naszą stronę w internecie i od tego momentu jest bogatszy o cenną dla niego wiedzę.

Jeżeli nurtuje Cię jakieś zagadnienie dotyczące taśm transportujących, z którym nie możesz sobie poradzić samodzielnie, to odezwij się do nas. Co dwie głowy to nie jedna. Wspólnymi siłami zawsze jest łatwiej poszukać jakiegoś sensownego rozwiązania.

 

 

MENU

biuro@roszakmaszyny.com 

+48 785 666 161

Sprawdź naszą usługę transportu!

Zapraszamy 

do naszego sklepu internetowego!

Z NAMI PAKUJESZ SIĘ W DOBRY BIZNES!

ROSZAK MASZYNY

Zberki 15/1

63-014 Murzynowo Kościelne

NIP: 786-15-62-387

 

 

 

 

 

 

Godziny otwarcia:

Pn-Pt  8ºº-16ºº

Wszystkie prawa zastrzeżone © Creative Agency

Stronę stworzono wykorzystując kreator stron www WebWave

 

Polityka prywatości www.roszakmaszyny.com